AKTUALNOŚCI

Z BAKOMĄ w Wiedniu i Bratysławie

W dniach 2-5 października 2017 roku Grupa MAH uczestniczyła w konferencji wyjazdowej zorganizowanej w Wiedniu i Bratysławie. Wyjazd był  nagrodą w konkursie „Bakoma rzecz wiadoma IV” w ramach programu LATO 2017 z MAH.

Wiedeń przywitał nas deszczową pogodą, ale nie przeszkodziło to w zwiedzaniu stolicy Austrii. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Historii Sztuki, następnie wybraliśmy się na spacer ulicami Wiednia, w programie znalazły się m.in.  Katedra św. Szczepana, Opera, Kościół Krzyżacki, przejażdżka Ringstrasse, Belweder.

Pobyt uświetniła wizyta Pana Krzysztofa Czyżewskiego Wiceprezesa Zarządu firmy Bakoma, który uczestniczył wieczorem w konferencji w wiedeńskim hotelu „Wienerwaldhof”. Prezes Krzysztof Czyżewski podziękował za dobrą współpracę oraz zaprezentował nowości w ofercie Grupy BZK w tym BZK Alko, a są to wódki Senator Komorowski, Kazimierz Wielki i Waligóra.

Kolejny dzień pobytu w Wiedniu upłynął przy pięknej słonecznej pogodzie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Pałacu Schönbrunn i jego ogrodów oraz pierwszego w Europie ZOO. Po tych atrakcjach  uczestnicy zrelaksowali się podczas rejsu statkiem po Dunaju. Dzień zakończył się kolacją w miejscowej wiedeńskiej winiarni, w której skosztowaliśmy wina i tradycyjnych austriackich potraw.

W drodze powrotnej do Warszawy zatrzymaliśmy się w Bratysławie, by zobaczyć to urokliwe miasto. Bratysława prezentowała się jak zminiaturyzowany Wiedeń, z oryginalnie zachowaną piękną starówką.