Kontrahenci »
ZIELONA BUDKA

Z małej warszawskiej lodziarni jaką byliśmy w latach 40 – tych XX wieku, przeobraziliśmy się w znaczącego producenta i eksportera lodów na rynek europejski. Stało się tak dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych pracowników w kreowanie ekscytujących produktów, zaspokajających pragnienia miłośników lodowych rozkoszy. Od kwietnia 2004 roku właścicielem Zielonej Budki jest firma Roncadin GmbH, której główna siedziba mieści się w  Niemczech. Roncadin GmbH zakupiła udziały naszej firmy od funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors. W ten sposób nastąpiła zmiana akcjonariusza finansowego na branżowego, który posiada ugruntowaną, trzecią pozycję na rynku lodów w Europie Zachodniej. W roku 2006 nastąpiło połączenie firmy Roncadin GmbH z brytyjską firmą lodową Richmond Foods plc.

Od tego momentu staliśmy się członkami dużego koncernu lodowego R & R Ice Cream.

Połączenie firm pozwoliło Zielonej Budce znacząco powiększyć wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładu oraz poszerzyć możliwości eksportowe.

Wzajemna wymiana dorobku obu firm, w połączeniu ze wspaniałą tradycją Zielonej Budki, pozwala nam jeszcze skuteczniej realizować ambicje kreowania wyśmienitych lodów.

 

http://www.zielonabudka.pl/#/home