Kontrahenci »
KOMPANIA PIWOWARSKA

Kompania Piwowarska - Lider branży piwowarskiej w Polsce

 

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesna technologia i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie (World Class Manufacturing) gwarantują najwyższą jakość jej produktów. Do portfela marek należy TYSKIE (ulubione piwo Polaków), ŻUBR (druga marka w Polsce pod względem wielkości sprzedaży), LECH, Dębowe Mocne, Pilsner Urquell, Redd's, Grolsch, Miller Genuine Draft oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska powstała w roku 1999 i posiada browary w Białymstoku, Poznaniu oraz Tychach.

Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2010 wyniosła 14,6 mln hektolitrów piwa.

South African Breweries International (obecnie SABMiller) w roku 1995 zakupił pakiety większościowe w Lech Browary Wielkopolski SA, a rok później - w Browarach Tyskich Górny Śląsk SA. W 2003 roku podpisana została umowa pomiędzy Kompanią Piwowarska S.A. a Radeberger Gruppe AG, na mocy której Kompania Piwowarska stała się właścicielem browaru Dojlidy w Białymstoku.

W styczniu 2008 roku do spółki dołączył czwarty browar, Browar Belgia w Kielcach, który zakończył produkcję w październiku 2009 roku.

 

 

http://www.kp.pl/pl/nasze_marki/index