Kontrahenci

MAMUT

Firma MAMUT jest największym producentem piekarsko-ciastkarskim na Dolnym Śląsku i jedynym w Polsce o tak szerokim i zróżnicowanym asortymencie. Szeroka oferta i wyśmienity smak wyrobów produkowanych w Zakładach gwarantują uznanie konsumentów tak w kraju, jak i za granicą. Natomiast ugruntowana pozycja na rynku oraz rozwinięta sieć dystrybucji sprawiają, że MAMUT jest solidnym partnerem, z którym warto współpracować.

Początki działalności zakładów sięgają drugiej połowy XIX wieku. Powstała wówczas Wrocławska Spółdzielnia Konsumencka, która położyła podwaliny pod przemysł piekarski w stolicy Dolnego Śląska. W ciągu następnych 55-u lat przedsiębiorstwo rozwijało się, a profil produkcji został rozszerzony o wyroby ciastkarskie. Od 1989 roku Zakłady funkcjonują jako samodzielna jednostka gospodarcza. W roku 2000 przyjmują nazwę SZPC MAMUT, pod którą znane są już nie tylko w Polsce, a od 1 grudnia 2007 roku rozpoczynają funkcjonowanie jako MAMUT Sp. z o.o.

W skład przedsiębiorstwa wchodzą: dwa duże obiekty produkcyjne, piekarnia rzemieślnicza, ciastkarnia przemysłowa oraz sklepy firmowe. Obecnie zatrudnionych jest około 500 pracowników. W trosce o najwyższą jakość wyrobów stosowane są jedynie wysokiej jakości składniki, a wypiek opiera się na tradycyjnych recepturach.

 

www.mamut.pl